Site Loader

Wymiana opon dla wielu z nas jest prawdziwym utrapieniem, ale to właśnie dzięki niej mamy dostęp do ogumienia dopasowanego do aktualnych warunków atmosferycznych. Regularnie przeprowadzana pozwala zapewnić bezpieczeństwo i komfort bez względu na pogodę.

Kiedy wymiana opon jest niezbędna?

Wymianę opon powinniśmy przeprowadzać zawsze, gdy w naszym samochodzie założone są opony sezonowe, a na dworze drastycznie zmieniają się warunki pogodowe. Opony letnie źle sprawdzają się zimą, a zimowe bardzo szybko ścierają się latem, dlatego bardzo ważne jest, by w odpowiednim czasie przeprowadzić wymianę. Najlepszym momentem jest okres, w którym średnia temperatura spada lub wzrasta powyżej 5-7 stopni Celsjusza. W przypadku, gdy wybierzemy opony całoroczne, ich wymiana przeprowadzana jest wyłącznie, gdy mocno się zużyją. Pamiętajmy jednak, by przynajmniej raz do roku sprawdzić ich stan.

Jak wygląda wymiana opon w serwisie?

Wymiana opon w serwisie nie zajmuje dłużej niż 20-30 minut. Samochód podnoszony jest na specjalnym podnośniku i ściągane są z niego wszystkie koła. Następnie na specjalnej maszynie zdejmowana jest stara opona, a w jej miejsce włożona zostaje nowa. Ważne, by całe koło po wymianie opon zostało odpowiednio wyważone, co umożliwi bezproblemowe pokonywanie kolejnych kilometrów. Pamiętajmy, by opony po wymianie odpowiednio przechowywać. Przetrzymywanie ich na świeżym powietrzu nie jest najlepszym rozwiązaniem, zdecydowanie lepiej sprawdzi się do tego celu garaż lub chłodna piwnica.

carinpoland