Site Loader
hamowanie silnikiem

Podczas jazdy samochód nieustannie reaguje na zmiany zachodzące na drodze. Być może będziesz musiał przyspieszyć, gdy samochód wyjedzie przed Ciebie, zahamować, gdy pieszy wyjdzie na drogę, lub skręcić, aby uniknąć nadjeżdżającego pojazdu. To wszystko są przykłady zmiennych warunków, które wymagają od samochodu szybkiej i precyzyjnej reakcji. Dzięki hamowaniu silnikiem możesz ułatwić swojemu samochodowi reakcję na te sytuacje poprzez spowolnienie go przed ich wystąpieniem. 

Jak wykorzystać hamowanie silnikiem w samochodzie

Jak wykorzystać hamowanie silnikiem w samochodzie? Hamowanie silnikiem to sposób na spowolnienie samochodu bez użycia hamulców. Możesz włączyć hamowanie silnikiem tylko w samochodzie elektronicznym, ale w samochodzie automatycznym z napędem na wszystkie koła możesz go użyć, aby zastosować „niski bieg” do skrzyni biegów podczas hamowania, co ułatwi Twojemu samochodowi zmianę biegów. Hamowanie silnikiem najlepiej podczas jazdy miejskiej z małą prędkością. W takich sytuacjach chcesz maksymalnie zredukować prędkość przed zakrętem, hamując tylko po to, by włączyć kierunkowskaz. Po zakończeniu skrętu i przyspieszeniu na wyjściu z niego chcesz przyspieszyć tak szybko, jak to możliwe bez poślizgu lub utraty kontroli nad pojazdem.

Wskazówki i uwagi dotyczące korzystania z hamowania silnikiem w samochodzie

Hamowanie silnikiem jest przydatną techniką, którą można opanować w samochodzie i która może ułatwić odpowiednie reagowanie na zmieniające się warunki, ale nie należy jej stosować w każdej sytuacji na drodze.

– Hamowanie silnikiem powinno być stosowane tylko wtedy, gdy trzeba się nagle zatrzymać, na niskim biegu lub na drogach żwirowych, lub gruntowych.

– Hamowanie silnikiem należy włączać powoli, a po zatrzymaniu należy użyć pedału hamulca, aby przywrócić prędkość.

– Patrz na drogę i unikaj rozpraszania się urządzeniami mobilnymi lub odtwarzaczami muzyki. Włączenie ich może rozpraszać uwagę, gdy trzeba szybko zareagować.

carinpoland