Site Loader

Właściwe dbanie o opony jest niezwykle ważne. Od tego zależy bezpieczeństwo opon. Ale ma to znaczenie także pod kątem ich żywotności. Poza konserwacją niezwykle ważny jest również prawidłowy sposób ich przechowywania. Co zatem trzeba wiedzieć o konserwacji i przechowywaniu opon?

Po co konserwować opony?

Konserwacja opon jest niezwykle ważna. Zwykle powinno się ją przeprowadzać w momencie zmiany opon sezonowych. Zły stan opon ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Auto nie ma właściwej przyczepności. Poza tym, bez właściwej konserwacji opony samochodowe bardzo szybko niszczeją.

Czym konserwować opony?

Na rynku dostępnych jest wiele środków pielęgnacyjnych i preparatów do konserwacji opon. Przy ich wyborze kierować trzeba się przede wszystkim wysoką jakością danego produktu. Innymi słowy, nie zawsze warto się zbytnio oszczędzać na środkach konserwacyjnych. Zainwestować na pewno warto w czarnidło. Jest to środek, który zapewnia odpowiednią sprężystość oponom samochodowym. Poza tym nadaje im idealny, czarny kolor.

Jak przechowywać opony?

Konserwacja opon to nie wszystko. Ważne jest także ich prawidłowe przechowywanie. Przede wszystkim opony muszą być przechowywane w pomieszczeniach suchych i zabudowanych. Nie może panować w nich wilgoć. Opony nie mogą być także narażone na zmiany temperatur. Jeśli nie posiada się własnego miejsca, w którym można przechowywać opony zapewniając im właściwe warunki, to skorzystać można z usługi warsztatu wulkanizacyjnego, który często oferuje przechowanie opon do czasu ich kolejnej wymiany.

carinpoland