Site Loader
pomiar lakieru przy pomocy miernika

Zakup nowego samochodu jest dla nas bardzo ważny i z reguły pamiętamy ten dzień bardzo dobrze. Jeśli udajemy się po nowe auto do salonu i będzie to nieużywany model, dostaniemy długą gwarancję i będziemy mieć pewność, że auto jest sprawne. Polacy kupują jednak bardzo często używane samochody i jeżdżą po nie za granicę, a w takich przypadkach nigdy nie mamy pewności, czy auto nie jest po dużym wypadku i czy nie nie było przypadkiem dobrze wyklepane przez mechanika. Przydatnym narzędziem, będzie z pewnością miernik grubości lakieru – https://automotohit.pl/Mierniki-lakieru.

Mierniki lakieru

Gdy udamy się już po auto za granicę z całą pewnością warto ze sobą zabrać jednego z mechaników. Są to osoby, które nie jedno widziały i same doskonale wiedzą w jak dużym stopniu można naprawić samochody po ciężkich wypadkach i powodziach. Mierniki grubości lakieru to urządzenia, dzięki którym dowiemy się jak gruba jest warstwa lakieru w samochodzie, który wzbudzi nasze potencjalne zainteresowanie. Jeśli warstwa będzie zbyt cienka, to będzie to bardzo podejrzane.

Sposoby mechaników

Mechanicy zajmujący się remontem blachy samochodu po wypadkach, potrafią w umiejętny sposób nałożyć tak zwaną szpachlę i zakryć wszelkie niedoskonałości. Jeśli taka praca jest wykonana w dobry sposób, to bardzo ciężko jest bez mierników grubości lakieru udowodnić, że materiał pod lakierem nie jest fabryczny, dlatego też warto mieć ze sobą to przydatne urządzenie.

carinpoland