Site Loader

Zakup samochodu używanego to spore ryzyko, że pojazd, na który się zdecydujemy, będzie niesprawny technicznie. Oczywiście nie możemy wykluczyć takiego scenariusza, ale staranne sprawdzenie auta przed zakupem sprawi, że mocno ograniczymy ryzyko zakupu przysłowiowego bubla.

Czym kierować się przy wyborze auta z rynku wtórnego?

Przeglądając ogłoszenia, w których właściciele opisują swoje samochody używane, zwracajmy uwagę na aktualny przebieg i wizualny stan pojazdu. Musimy jednak wiedzieć, że takie wirtualne oględziny bardzo często są niewiele warte i dopiero oglądnięcie samochodu da nam obraz co do jego stanu technicznego. Auta używane na sprzedaż wystawiane są z różnych powodów. Dla nas najlepszym wyborem są pojazdy, które wymieniane są z powodu zakupu auta nowszego. Niestety mało który właściciel przyzna się, że jego pojazd jest uszkodzony. Musimy więc zweryfikować ogłoszenie i starannie oglądnąć konkretny model. Najlepiej wykonać jazdę testową, która pokaże, czy pojazd faktycznie jest sprawny.

Profesjonalna diagnostyka

Sprzedaż samochodów używanych to prawdziwy biznes. Wielu sprzedawców ukrywa więc wszelkie usterki, by zarobić jak najwięcej. Aby rozwiać swoje wątpliwości co do stanu technicznego, warto skorzystać z profesjonalnej diagnostyki. W trakcie inspekcji w warsztacie fachowiec dokładnie oglądnie pojazd i stwierdzi, czy auta używane przywiezione do jego warsztatu są warte naszej uwagi. Taka porada nie jest droga i warto się na nią zdecydować zawsze, gdy kupno samochodów używanych jest dla nas zbyt skomplikowane i nie znamy się na motoryzacji w sposób umożliwiający weryfikację stanu danego pojazdu.

carinpoland