Site Loader

Należy wiedzieć, iż zaprawkę lakierniczą na rdzę można z powodzeniem zrobić samodzielnie. Potrzebne są do tego odpowiednie surowce oraz przyrządy. Można wymienić tutaj zmywacz do rdzy, czyli neutralizator oraz podkład. W wielu sklepach można znaleźć zmywacz i podkład w jednym, który zazwyczaj nie tylko jest skuteczny, ale także tańszy. Co więcej, również jego zastosowanie pochłania mniej czasu, ponieważ dwa etapy pracy można wykonać za jednym zamachem.

Kolejnym produktem, który jest potrzebny do wykonania zaprawki jest lakier bazowy, który dobiera się na podstawie koloru samochodu. Aby dowiedzieć się, jaki kolor będzie pasować do danego auta należy sprawdzić jego numer VIN, w którym jest zapisany kod koloru. Wspomniany kod może być również umieszczony w bagażniku lub też pod maską samochodu. Następnie wystarczy dobrać odpowiedni lakier o tym samym kolorze.

W przypadku niewielkich uszkodzeń zazwyczaj wystarcza niezbyt duża buteleczka lakieru, do którego można dobrać pędzelek z syntetycznym włosiem, który jest cruelty-free. Tego rodzaju narzędzie ułatwi nakładanie lakieru na większe powierzchnie.

Do sporządzenia zaprawki https://www.dlalakierni.pl/zaprawki-lakiernicze jest potrzebna również szpachla samochodowa, która przydaje się do uzupełniania ubytków, oraz różnego rodzaju narzędzia, które ułatwią rozprowadzanie. Warto pamiętać również o zaopatrzeniu się w rozpuszczalnik do oczyszczenia dłoni oraz nadwozia, a także w rękawice, folię malarską oraz taśmę.

Co warto wiedzieć o zaprawkach lakierniczych?

Podczas prac związanych z naprawą lakieru należy wszystkie czynności wykonywać z dużą starannością. Dzięki zachowaniu odpowiedniej dbałości o szczegóły i precyzji można z powodzeniem osiągnąć bardzo dobry efekt. Dzięki tworzeniu oraz rozprowadzaniu zaprawki na własną rękę można także sporo zaoszczędzić, co ma duże znaczenie w szczególności w przypadku starszych samochodów, których właściciele nie chcą inwestować sporo pieniędzy w naprawę. Co więcej, naprawianie lakieru samodzielnie to także oszczędność czasu, ponieważ można uniknąć zaprowadzania samochodu do serwisu i odbierania go.

carinpoland