Site Loader

Pasty polerskie to profesjonalne produkty przeznaczone do polerowania lakieru. W połączeniu z padami do polerki tworzą duet doskonale radzący sobie z rysami, hologramami i innymi defektami lakieru. Kluczem do sukcesu jest dobra pasta polerska. Co wybrać?

Pasty do polerowania – cutting, polishing i finishing

Produkty przeznaczone do polerowania można podzielić na trzy kategorie:

– pasty cutting – mocnościerne, tnące pasty, intensywnie polerują lakier, nie nadają połysku,
– pasty polishing – średniościerne, polerują i nadają średni połysk,
– pasty finishing – wykończeniowe, nabłyszczające, do nadawania końcowego połysku.

Każda z tych past różni się zawartością i rodzajem substancji ściernych, dlatego dobór odpowiedniej pozwala na uzyskanie optymalnego efektu.

Pasta mocnościerna czy średniościerna?

To często spotykane pytanie. Pasty polerskie (np. z glossfactory) mocnościerne, czyli cutting oraz średniościerne, czyli polishing różnią się efektem prac ze względu na ich skład. Dobór właściwego typu produktu ma więc duże znaczenie.

Pasty o intensywnej sile ścierania polecane są do lakierów twardszych, które stosowane są obecnie w większości aut, w tym między innymi w samochodach Audi, BMW. Natomiast bardziej miękki lakier mają pojazdy japońskie, głównie Honda, do których lepsze są pasty polerskie średniościerne.

Różne pasty – różne opinie

Przed zakupem pasty do polerowania warto zapoznać się również z różnymi ofertami i opiniami. Teraz można znaleźć je online, aby wybrać taką, która będzie mogła zapewnić najlepsze efekty prac.

carinpoland