Site Loader
Sky_Pad gąbka polerska

Gąbka polerska to okrągła podkładka używana do polerowania farby i innych twardych materiałów. Można ją również stosować do nakładania wosku, uszczelniaczy i innych powłok. Większość podkładek jest wykonana z pianki, ale może być również wykonana z mikrofibry lub wełny, lub kombinacji wszystkich trzech materiałów.

Niektóre gąbki (np. takie) są przeznaczone do użycia ręcznego, ale większość z nich jest przeznaczona do użytku za pomocą maszyny, taką jak polerka orbitalna Dual Action (DA) lub bufor obrotowy. Występują w różnych rozmiarach i kształtach do różnych zastosowań. Najczęstsze podkładki to okrągłe, płaskie podkładki z pianki, takie jak płaskie wkładki garażowe Griot. Są to również najlepsze podkładki dla początkujących, ponieważ są bardziej wyrozumiałe w użyciu i opiece.

Jak produkuje się gąbki polerskie?

Większość podkładek polerskich jest wykonana z dwóch sklejonych ze sobą materiałów. Głównym materiałem jest zazwyczaj pianka, która utrzyma połysk i zetknie się z farbą. Materiałem wtórnym jest materiał podłożowy (zwykle rzep), który umożliwia przyklejenie podkładki do płyty podkładowej na polerce i jest łatwy do ewentualnego usunięcia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba z powodu zużycia materiału. Podkładki z mikrofibry lub wełny często będą przyklejone do rdzenia z pianki, a następnie przyklejone do podkładu na rzep.

Pianka w piankowych polerujących podkładach jest zwykle wykonana z substancji o zamkniętych komórkach. Mówiąc bardzo prosto, pianka o zamkniętych komórkach nie wchłania zanieczyszczeń tak łatwo, jak otwarta komórka. Zmniejsza to ilość zużywanego połysku, ale utrudnia czyszczenie gąbkowych wkładów.

carinpoland