Site Loader

Dyskusja na temat tego, czy lepiej wybierać samochody nowe, czy też te używane, jest znana od czasu powstania motoryzacji. Pomijając jednak osobiste przekonania, a skupiając się jedynie na faktach, które z tych rozwiązań, oczywiście zakładając nieograniczony budżet, jest lepsze?

Kupujemy nowy samochód

Każdy z pewnością chciałby mieć nowy samochód. Mieć świadomość, że nikt wcześniej nim nie jeździł, nie korzystał z jego funkcji i możliwości. Napawa to pewnością, że samochód jest całkowicie sprawny, pewny i bezawaryjny. A przecież oznacza to także duże koszta. Nie tylko trzeba na taki samochód wydać całkiem spore pieniądze, lecz dodatkowo od razu po wyjechaniu za bramę salonu, taki samochód traci na wartości, często nawet 30%.

Kupujemy używany samochód

Nie dziwi więc to, że nawet osoby, które stać na to, aby kupić zupełnie nowy samochód, decydują się na model używany. Samochody używane są nie tylko tańsze, lecz również sprawdzone. Większość wad i usterek wieku dziecięcego mają już za sobą, dzięki czemu po ich kupnie można po prostu cieszyć się z jazdy. Niestety taki samochód to również wielka niewiadoma. Często bowiem się zdarza, że ma się do czynienia z samochodem powypadkowym, biorącym udział w powodzi, czy też w innym nieszczęściu, co powoduje, że jest po prostu złej jakości.

Samochody w dobrych cenach na Nord Auto Olsztyn

carinpoland