Site Loader
wosk z Carnauby

Woski samochodowe można podzielić na dwie kategorie – naturalne oraz syntetyczne. Do tej pierwszej zalicza się carnauba – wosk z liści palmy kopernicji (Copernicia cerifera).

Carnauba – najtwardszy wosk naturalny

Do pielęgnacji karoserii samochodowej można wybrać różne rodzaje kosmetyków. Jeśli ważne jest zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi oraz poprawa jego estetyki, niezastąpiony będzie wosk samochodowy do polerowania.

Eksperci często wybierają wosk o nazwie carnauba. Jest on uznawany za najtwardszy wosk naturalny. W kosmetykach samochodowych najczęściej mieszany jest z innymi składnikami dla uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Dlaczego warto wybrać wosk carnauba?

Specjalna konsystencja i właściwości wosku carnauba pozwalają na uzyskanie trwałego zabezpieczenia lakieru przed czynnikami zewnętrznymi.

Właściwości wosku carnauba:


– nadaje długotrwały, lustrzany połysk,
– pogłębia kolor lakieru,
– hydrofobowość – odpycha cząsteczki wody,
– chroni lakier przed zabrudzeniem,
– trwałość nawet na kilkanaście myć,
– wysoka wydajność.

Te zalety powodują, że wosk carnauba często porównywany jest do ceramicznej ochrony lakieru. Wybierany jest wtedy, gdy ważne jest uzyskanie maksymalnych rezultatów. Stosują go zarówno profesjonalne salony auto detailingu, jak również można nakładać go samodzielnie. Czy zatem wosk carnauba z Glossfactory to najlepszy wosk samochodowy? Ze względu na swoje właściwości oraz trwałość jest on znacznie lepszym wyborem niż wosk w płynie albo w mleczku. Warto go przetestować, by przekonać się o jego możliwościach.

carinpoland