Site Loader
srodek do czyszczenia felg

Wyczyszczenie felg z uporczywego brudu nie jest najłatwiejszym zadaniem, jednak z pomocą może przyjść odpowiedni środek do czyszczenia felg. Dzięki niemu dużo łatwiej można usunąć zapieczony od temperatury brud, sól drogową czy błoto.

Jak dbać o felgi?

Niewłaściwa pielęgnacja i konserwacja felgi może doprowadzić do jej szybszego zniszczenia. Ponadto brudne i zaniedbane felgi wyglądają bardzo nieestetycznie. Obręcze warto wypielęgnować jeszcze przed pierwszym montażem. Można je pokryć specjalnym woskiem, który znacznie zabezpiecza je przed ciężkimi zabrudzeniami. Z czasem kurz, pył, sól drogowa, pył hamulcowy i nawet smoła tworzą masę, której ciężko się pozbyć.

Jak wyczyścić felgi z uporczywego brudu?

Warto przyłożyć się do czyszczenia, gdyż fachowo wykonane pierwsze czyszczenie to mniej pracy przy kolejnym podejściu. Najważniejsza jest systematyczność i niedopuszczenie do zaschnięcia preparatów.
W pierwszej kolejności należy opłukać felgi wodą. Następnie trzeba nanieść odpowiedni środek do czyszczenia felg za pomocą spryskiwacza, pędzelka lub szczoteczki do zębów. Każdy sposób jest dobry, by dotrzeć w najmniejsze zakamarki. Nie wolno dopuścić do zaschnięcia preparatu. Następnie wszystko dokładnie spłukać wodą i w razie konieczności czynność powtórzyć. Systematyczne czyszczenie felg za pomocą odpowiednich środków to sposób na łatwe usunięcie ciężkich zabrudzeń. Należy jednak dodać, że właściciele felg z elementami nielakierowanymi, muszą zaopatrzyć się w odpowiednie środki o neutralnym PH.

carinpoland