Site Loader

Kamerki samochodowe są popularne, ale wciąż mało osób wie, jakie te urządzenia mają możliwości. Wbrew pozorom nie wszystkie one są oczywiste. Warto, więc o nich rozmawiać i podkreślać zalety niektórych rozwiązań. Jakie ciekawe możliwości i dodatkowe funkcje mogą mieć kamerki?

Przód i tył

Większość kamer i rejestratorów nagrywa tylko to, co znajduje się przed pojazdem. W pewnym sensie nagrywają one to, co mógłby zobaczyć kierowca. W rzeczywistości jednak takie nagranie może być niewystarczające. Inne auto może przecież wjechać w tył samochodu z kamerką i nie zostanie to w żaden sposób zarejestrowany. Właśnie z tego powodu powstały kamery, które równocześnie nagrywają przód i tył pojazdu. Rejestrują one równocześnie dwa obrazy. To, co dzieje się przed samochodem jest wyświetlane po prawej stronie ekranu, a to, co dzieje się z tyłu – po jego lewej stronie. W ten sposób można mieć film przedstawiający obraz z obu stron samochodu, który jest emitowany w czasie rzeczywistym.

Działanie kamerki na postoju

Wiele kamerek samochodowych (https://www.emanta.pl/kamery-samochodowe) nie działa wtedy, gdy silnik jest wyłączony. Są jednak urządzenia, które działają także na postoju. Mogą one nagrywać przez cały czas lub być wyposażone w czujkę, która wykrywa ruch. W drugim przypadku kamerka włączy się, dopiero gdy coś zakłóci jej spokój. To rozwiązanie pozwala na uniknięcie wielogodzinnych nagrań przedstawiających po prostu ciemność lub pusty garaż. Czujnik ruchu zmniejsza ilość nagrań do tych, które rzeczywiście coś przedstawiają i mogą mieć jakąś wartość dla użytkownika kamery.

carinpoland