Site Loader

Gdyby dziś zadać pytanie lakiernikom i specjalistom od samochodowych blach, w jaki sposób najlepiej zadbać o karoserię i lśniący, piękny lakier, padła by jedna tylko odpowiedź – powłoka ceramiczna.

Czym jest powłoka ceramiczna?


Powłoka ceramiczna jest bezbarwną, bardzo trwałą (utrzymuje się do 5 lat, a zdaniem niektórych znawców nawet do 7), dodatkową powłoką ochronną. Po tym, jak twarde utwardzacze, toksyczne dla środowiska, zostały zakazane i wycofane ze składu lakierów, jego trwałość bardzo się obniżyła. Po nałożeniu powłoki, porowata struktura lakieru zostaje wypełniona cząsteczkami powłoki (powłoka nie wnika w strukturę karoserii, warstwy do siebie jedynie przylegają!) i w ten sposób powstaje gładki, twardy i gruby pancerz ochronny.

Jakie zalety daje stosowanie powłoki ceramicznej?

Powłoka ceramiczna charakteryzuje się:
– nieorganicznym pochodzeniem, dzięki temu powłoka jest odporna na utlenianie, zapobiega reakcjom z powietrzem,
– odpychaniem cząsteczek wody, co sprawia, że pojazd łatwo utrzymać w czystości – do usunięcia owadów czy ptasich odchodów wystarczy sama woda, nie zachodzi konieczność mycia ręcznego,
– zawartością najwyższej jakości nanocząsteczek tytanu, która gwarantuje trwałość powłoki, odporność na działanie czynników atmosferycznych (promieniowanie UV, kwaśne deszcze), środków chemicznych (na drogach i w myjniach).
Ta metoda ochrony lakieru nie ma sobie równych. Jednak należy pamiętać, że powłoki ceramicznej nie zaleca się nakładać samemu jak wosk – by spełniła swoją rolę wymaga przez wiele godzin pracy niezwykłej wręcz precyzji.

carinpoland