Site Loader

Każdy kierowca powinien od czasu do czasu pomyśleć o wypolerowaniu karoserii. Codzienna eksploatacja i niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że nawet na najlepszej jakościowo powłoce lakierniczej, mogą pojawić się niewielkie rysy. Aby rozwiązać ten problem warto postawić na polerowanie, a dokładniej mówiąc na niezawodne akcesoria polerskie.

Gąbka czy futro – na co postawić?

Futro polerskie zapewnia zdecydowanie szybsze i mocniejsze efekty. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą znacząco przyśpieszyć cały proces polerowania karoserii w swoim aucie. Pamiętać należy jednak o tym, że akcesoria tego typu wymagają sporego doświadczenia. Dzięki dobrym futrom polerskim będzie można usunąć nawet dość głębokie rysy. Akcesoria tego typu przypadną do gustu właścicielom starszych samochodów, które bardzo często mają twardą powłokę lakierniczą. W nowszych autach stosowana jest zazwyczaj zdecydowanie bardziej miękka karoseria. Futro polerskie umożliwia usunięcie lekkich zarysowań bez pomocy specjalnych materiałów ściernych. Dobrym pomysłem jest skorzystanie także z pomocy past i mleczek grubościernych.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać porządne futro polerskie warto skupić się na jego rozmiarze. Akcesoria polerskie należy umiejętnie dobierać do wielkości powierzchni na których przyjdzie nam pracować. Osoby początkujące powinny rozpocząć swoją przygodę z polerowaniem korzystając z popularnych gąbek polerskich. Co prawda praca będzie dłuższa i żmudniejsza, ale jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Więcej o futrach polerskich można przeczytać na https://glossfactory.pl/futra-polerskie.

carinpoland