Site Loader

Wybranie skutecznego preparatu do czyszczenia skóry nie jest wcale prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, na co zwrócić uwagę przy zakupach.

Jak poradzić sobie z największymi plamami?

Na najtrudniejsze plamy najlepszym wyborem jest zwykła czysta benzyna ekstrakcyjna. Jej największą zaletą jest to, że preparat ten nie rozpuszcza materiałów i bardzo szybko odparowuje. Po krótkim wywietrzeniu można błyskawicznie pozbyć się charakterystycznego zapachu. Pamiętać należy o tym, że nie każdy rozpuszczalnik ekstrakcyjny nie jest lekką benzyną. Aby uniknąć tłustych plam warto zwrócić uwagę na skład. Benzyna jest łatwopalna, dlatego też przy czyszczeniu należy zachować szczególną ostrożność. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto preparat do czyszczenia skóry najpierw wypróbować w mało widocznym miejscu.

Skuteczne preparaty dla wymagających kierowców

Dla większości kierowców najlepszym wyborem jest preparat do czyszczenia skóry w postaci pianki. Środki tego typu są bardzo bezpieczne ponieważ zdecydowanie mniej nasączają czyszczone powierzchnie. Przy tłustych plamach przydać może się myjka parowa. Gorąca para jest najlepszą alternatywą dla agresywnej chemii. Uważać należy przede wszystkim na to, aby nie przegrzać skóry. Osoby, które stosują odplamiacze do skóry powinny pamiętać o dokładnym wywietrzeniu tapicerski samochodowej. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednie środki czystości, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

carinpoland