Site Loader

Ściereczki z mikrofibry są bardzo przydatnymi przedmiotami, które są używane do czyszczenia różnych elementów samochodu. Warto poznać ich podstawowe parametry, aby wiedzieć, jaki produkt kupić.

Gramatura mikrofibry

Najbardziej istotnym parametrem podczas wyboru odpowiedniej ściereczki z mikrofibry jest jej gramatura. Powinna być ona stosunkowo wysoka, aby ściereczka była gruba i gęsta. Dzięki temu będzie miała ona bardzo dobre parametry jakościowe i będzie się nią efektywnie czyściło wszelkie elementy samochodu, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Wzór włókien mikrofibry

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru ściereczki z mikrofibry jest wzór jej włókien. Powinien on być w odpowiedni sposób dopasowany do konkretnych preparatów, które zamierzamy wykorzystywać do czyszczenia różnych powierzchni. Produkty, które mają pionowe włókna z powodzeniem mogą być stosowane podczas nakładania różnego rodzaju wosków czy też past. Mikrofibry posiadające waflowe włókna najlepiej nadają się do osuszania samochodu oraz zbierania z niego nagromadzonej wody. Natomiast gładkie ściereczki najczęściej stosuje się do czyszczenia szyb.

Obszycie mikrofibry

Mikrofibra do samochodu https://glossfactory.pl/mikrofibry powinna mieć także odpowiednie obszycie. Dzięki niemu ściereczka nie będzie się rwała podczas pracy. Jednak powinno ono być wykonane z delikatnych materiałów, aby w żaden sposób nie spowodować zarysowań na czyszczonych elementach samochodu. Jest to bardzo istotna kwestia w tego rodzaju produktach, dlatego warto zwrócić na nią uwagę.

carinpoland