Site Loader
opony letnie 215 50 r17

Opony letnie 215 50 R17 powinny pochodzić od znanych marek, co da nam pewność doskonałej jakości i bezpieczeństwa. Okazuje się, że klienci chętnie stawiają na nowoczesne ogumienie zimowe, letnie lub całoroczne. W przypadku opon zimowych i letnich trzeba mieć na uwadze systematyczną wymianę u wulkanizatora. Czym odznaczają się opony letnie 215 50 R17? Co oznacza ta numeracja? O czym trzeba wiedzieć?

Zastosowanie opon 215 50 R17

opony letnie 215 50 r17

Opony tego rodzaju są wykorzystywane w wielu pojazdach. To uniwersalny rozmiar, jaki ma wiele zalet. Nie tylko standardowe auta osobowe mogą postawić na to ogumienie. Także właściciele minivanów, crossoverów i SUV-ów znajdą tutaj coś dla siebie. Oznaczenie zawiera najważniejsze informacje co do parametrów opon. W tym wypadku szerokość bieżnika wynosi 215 mm. To dosyć szeroki bieżnik, jaki posłuży nam do jazdy po autostradzie. 

Kolejna kwestia to wysokość opony. Jest ona liczona jako stosunek wysokości do szerokości, jaka bazuje na 50%. To radialna opona, jaka jest najczęściej stosowana w XXI wieku. 17 cali to oznaczenie średnicy felgi, na której zamontować można opony. Letnie ogumienie jest zazwyczaj zakładane wiosenną porą. 

Szeroki wybór

Opony letnie 215 50 R17 cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Na szczęście w sklepach online każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Szeroki asortyment zachęca do zakupu, a pomoc sprzedawcy jest kolejnym atutem. Doskonała jakość opon letnich jest najważniejszą kwestią dla kierowcy. Pozwala zachować bezpieczeństwo i wygodę. 

carinpoland