Site Loader

Kiedy w centralnej Polsce chcesz poszaleć na torze, to od razu w głowie pojawia się myśl: tor wyścigowy Łódź. Jest to jeden z najmłodszych obiektów tego typu w kraju. Jazda po tm torze jest niewątpliwie przyjemna i daje ogromną frajdę – wrażenie to potęguje gładka, asfaltowa nawierzchnia. Na tym torze jeździć można nie tylko samochodami osobowymi, ale również gokartami oraz motocyklami. Ze względu na jego położenie – dojazd jest wręcz dziecinnie prosty. Warto dodać, że tor Łódź, to jedyny tor wyścigowy w całym województwie łódzkim. 

Tor wyścigowy Łódź

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź składa się z nitki toru, budynku z salą konferencyjną i kawiarnią, jak również dwóch płyt poślizgowych. W tym obiekcie w sezonie często organizowane są motoryzacyjne wydarzenia, imprezy oraz spotkania zarówno firm, jak i osób prywatnych. 

Tor wyścigowy Łódź pozwala na szybką jazdę w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Liczne wzniesienia są charakterystyczne dla toru znajdującego się na tym obiekcie. Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym punktem toru wynosi 6,5 metra. Jest to niewątpliwie wyzwanie dla właściwie każdego kierowcy, któremu dane jest zmierzyć się z tym torem. Dodatkowym aspektem są ciasne zakręty, które wystawiają na próbę nie tylko umiejętności kierowy, ale również możliwości samochodu. 

Warto również nadmienić, że obiekt jest wyposażony w system pomiaru czasu Tag Heuer, co pozwala na niezwykle dokładny pomiar czasu przejazdu. Z kolei na płytach poślizgowych można ćwiczyć technikę jazdy, która przyda się przede wszystkim w codziennej jeździe. 

carinpoland