Site Loader

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich samochodów na świecie. Mustang to samochód sportowy wykorzystywany w licznych zawodach. Pierwszy Mustang był produkowany od 1964 aż do dziś. Ten muscle car kojarzy się ze swoim charakterystycznym wyglądem, dużym silnikiem benzynowym V8 o nieziemskim dźwięku i napędem na tylną oś. W nowym mustangu, który jest dostępny, wygląd nawiązuje do poprzednich generacji, co daje bardzo dobry efekt. Jest dostępny w dwóch wariantach GT i Mach 1. W starszych modelach był większy wybór jednostek napędowych, od 3.7 L do 5.4 L. Dziś w ofercie jest tylko silnik 5.0. W 2018 roku auto przeszło facelifting.

Mustang Mach-E

To nowy model SUV-a Forda, który będzie wyposażony w silniki elektryczne z napędem na tylą oś, lub na cztery koła. Jest to bardzo kontrowersyjny pojazd, ponieważ mustang, słynął zawsze ze swojego znakomitego silnika benzynowego. Jego zaletą jest duży zasięg (nawet 600 km zwiększą baterią). W konfiguracji z napędem na wszystkie osie będzie miał 465 KM, a jego przyśpieszenie do pierwszej setki będzie trwało około 4 sekundy.

Wady i zalety Mustanga z silnikiem benzynowym

Zaletą Forda Mustanga 6 generacji był bezawaryjny i prosty silnik. „Był” dlatego, że po lifcie został zmieniony wtrysk z pośredniego na hybrydowy, co skomplikowało całą konstrukcję. Dlatego zaleca się zakup samochodu przed liftingiem. Wadą motoru duże spalanie, co jest nieuniknione przy tak dużej jednostce. Jest mało miejsca na tylnej kanapie. Jest to kultowy pojazd, który będzie przyciągał wiele spojrzeń.

carinpoland