Site Loader
przejazd Lamborghini Gallardo

W roku 2011 Lamborghini wprowadziło na rynek swój nowy flagowy model o nazwie Aventador, który miał być następcą udanego modelu Murcielago, który przez lata cieszył się popularnością wśród miłośników luksusowych aut. Jednak konkurencja szła do przodu więc Lamborghini  również musiało zrobić ten krok i nieco odświeżyć linię produkcyjną właśnie wprowadzają model Aventador. Czy to się udało i faktycznie model podbił rynek luksusowych aut?

Zainteresowanie modelem Aventador

Lamborghini https://devil-cars.pl/jazda/lamborghini-aventador od samego początku przy prezentacji modelu informowało o tym, że powstaje jedno z najszybszych aut na świecie. W środku znajdował się czwarty motor produkowany przez Lamborghini, w tym drugi silnik V12 z rozwarciem cylindrów 60 stopni i mocą 700 KM, co pozwala osiągnąć setkę w mniej niż 3s zaś maksymalna prędkość to 350 km/h. Firma zdecydowała się na wyprodukowanie 4 tysięcy samochodów na 8 formach odlewniczych, które pozwalają wykonać nadwozie z włókien węglowych.

Każda forma była przygotowana na 500 pojazdów. Model dość szybko wzbudził zainteresowanie i pierwsze modele dotarły do klientów w 2011 roku, w drugiej jego połowie. Cena sięgała około miliona złotych.

Jakie opinie na temat Lamborghini Aventador?

Nowa propozycja od Lamborghini  została dość szybko recenzowana przez miłośników motoryzacji. Auto zebrało pozytywne opinie na temat właściwości jezdnych. Testy pozwoliły na jego ocenę jako 3 najszybszego auta na świecie.

Jednocześnie niektórzy stwierdzili, że auto łatwo się prowadzi więc dla miłośników szybkich aut i dreszczyku emocji może to być minus tego auta. Istnieje jednak zgodna opinia co do tego, że model może być świetną alternatywą dla Ferrari 458 Italia. Jednocześnie zgodnie uznano ten model za najlepszy samochód w 2011, co pokazuje, że auto Lamborghini  zostało pozytywnie odebrane przez recenzentów.

carinpoland