Site Loader

Nowoczesna pielęgnacja samochodu nie ogranicza się tylko do umycia karoserii. Producenci preparatów do pielęgnacji samochodów prześcigają się w tworzeniu różnego rodzaju preparatów, które pomagają utrzymać pojazd w perfekcyjnym stanie. Wosk syntetyczny (samochodowy) to jeden z elementów dbania o pojazd. Podpowiadamy czym się różni od wosku naturalnego i dlaczego warto co jakiś czas woskować karoserię.

Dlaczego należy woskować samochodów?

Każdy kto choć raz spotkał się z samochodowym detailingiem wie, że nakładanie wosku jest bardzo ważne. Woski stosowane są bardzo często i stanowią jedną z najprostszych metod zabezpieczenia lakieru przed wszelkimi odbarwieniami i uszkodzeniami. Dobrze nałożony wosk skutecznie chroni przed przyleganiem zabrudzeń i owadów.

Ułatwia mycie i sprawia, że karoseria przez długi czas wygląda perfekcyjnie. Na rynku dostępnych jest wiele wosków, które spełniają określone oczekiwania klientów. Różnią się one nie tylko kolorem i wykończeniem. Najpopularniejsze są woski syntetyczne i naturalne. Czym się one różnią?

Wosk syntetyczny (samochodowy) – co to jest?

Woski syntetyczne https://autokosmetyk.com/woski-syntetyczne swój skład opierają na chemicznych związkach polimerowych, które zapewniają wysoki poziom ochrony lakieru przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Taki wosk nie tylko chroni, ale także nadaje kolorowi karoserii niezwykłej głębi.

Na rynku dostępne są m.in. syntetyczne woski hydrofobowe oraz te, które pomagają zamaskować wszelkie rysy i niedoskonałości lakieru. Myjnie i salony car detailingu zaznaczają, że woskowanie pojazdu materiałem syntetycznym sprawdza się zwłaszcza zimą, kiedy lakier jest bardzo narażony na działanie czynników zewnętrznych i niskie temperatury.

Wosk naturalny – czym się różni od syntetycznego?

Naturalny wosk bazuje na jednym składniku – carnauba. Jest to najmocniejszy wosk występujący powszechnie w przyrodzie i chętnie wykorzystywany jest w pielęgnacji pojazdów. Takie rozwiązanie gwarantuje śliskość lakieru i głębie koloru. Do najważniejszych różnic takiego wosku zaliczamy zapach. Wosk naturalny charakteryzuje się przyjemnym zapachem i występuje najczęściej w formie sprayu lub pasty.

carinpoland